Siirry sisältöön
Kartta

Historian kolmannet päihteettömät päiväreivit tanssitaan vappupäivänä 1.5. klo 17-18.30! 

Tule mukaan persoonallisten klubisoundien ja visuaalien maailmaan ja nauttimaan vapaasta liikkeestä turvallisessa tilassa. Mistä päiväreiveissä on kyse? Lue Moreenimedian juttu universumin ensimmäisistä päiväreiveistä 9.11.2024.

Päästä itsesi irti DJ Sara-Maarian luomaan äänimaisemaan, jossa soivat mm. house, jungle ja drum & bass. DJ Sara-Maaria (@saramaariak) on esimerkiksi Kulttuurikamarin (Tullikamari ja Tavara-asema) yksi vakituisista tiskijukista ja ehtinyt soittelemaan jos jonkinlaisissa tapahtumissa ja paikoissa. Ville Färsaaret (@fsaaret) vastaa tanssien visuaaleista. Ville luo kiehtovia visuaalisia maisemia Sega Mega Drivella ja good old VHS:llä.

Reiveissä kuljetaan sujuvasti läpi genrerajojen: välillä chillaillen, välillä letkeämmin rytmein ja hetkin voimakkaampien nostatusten läpi kohti rauhallista lopetusta.

Tanssimme kengittä, päihteettä, toisiamme ja tilaa kunnioittaen.

Hinta 15€ / 1 kertakäynti joogakortilta.

Kaverilippu kahdelle 25 €.

Varaa paikkasi täältä.